UNUSTASID PILLI VÕTTA? SEDA JUHTUB KA PARIMATEGA

PALJUD NAISED ON PILLI UNUSTANUD

See võib tunduda lihtne, kuid tegelikult unustavad paljud naised korrektselt pilli võtta. Pole vahet, kas unustasid pilli võtmise töö, kooli, reisimise või muude põhjuste tõttu, tea, et sa pole selles olukorras üksi. Kui oled hiljuti unustanud pilli võtta, siis siin on sulle infot.

MIDA SA NÜÜD TEGEMA PEAKSID?

Siin on mõni nõuanne, mida teha, kui oled unustanud võtta ühe või mitu pilli.

MIDA EDASI TEHA?

Peale raseduse on palju põhjusi, miks menstruatsioon võib hilineda. Kui arvad, et üks või rohkem alljärgnevatest põhjustest kehtib sinu kohta, siis konsulteeri oma noortenõustaja, naistearsti või ämmaemandaga.

ALTERNATIIVSED RASESTUMISVASTASED MEETODID

Kui sinu tavapärane rasestumisvastane meetod vedas sind alt, oled muretsenud hilinenud päevade pärast või praegune meetod ei sobi sinu elustiiliga, siis kaalu neid rasestumisvastaseid meetodeid:

VÕRDLE MEETODEID

KAS VAJAD NÕU? RÄÄGI OMA TERVISHOIUTÖÖTAJAGA

Broneeri aeg kohtumiseks noortenõustaja, naistearsti või ämmaemandaga, et saada põhjalikku nõustamist.

Kas see on okei?

MÕTLE SELLELE

Pille tuleks võtta iga päev samal kellaajal, kuna unustatud või võtmata jäetud pill võib vähendada rasestumisvastast efektiivsust. Kui iga päev pilli võtmine ei sobi sinu elustiiliga, võib olla mõistlik uurida teisi rasestumisvastaseid meetodeid, mida ei pea igapäevaselt meeles pidama.

MILLINE MEETOD SOBIB MULLE KÕIGE PAREMINI?

MÕTLE SELLELE

Pill tuleks võtta iga päev samal ajal – erinevatel aegadel võtmine võib päädida unustamisega ja unustatud rasestumisvastane pill võib ohustada sinu kaitset planeerimata raseduse eest. Kui iga päev samal ajal pilli võtmine ei sobi sinu elustiiliga, siis võib olla mõistlik uurida teisi rasestumisvastaseid meetodeid, mida ei pea igapäevaselt meeles pidama. 

KAS SUL JÄI RASESTUMISVASTANE PILL VÕTMATA?

TUNNE VALIKUID

VÕRDLE VALIKUID